28 . Aprīlis
Terēze, Gundega

 
 
    Aktuāli
    Ziņas  
    Sveicam!  
    Blogi  
    Arhīvs  
Galerija
Par mums
Lejuplāde
Ziedojumi
Kontakti
++Kalendārs++
    Mans epasts 

E-pasta adrese:

Parole:


Nerevidēsim gadsimtu vecās tradīcijas
Simona Kalniņa
2011-03-16

Atzīmējot Starptautiskās sieviešu dienas simtgadi, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs sadarbībā ar Resursu centru sievietēm „Marta” š.g. 7. martā aicināja piedalīties diskusijā par sievietes lomu Latvijas un Eiropas nākotnes politikas veidošanā.

 

Ielūgumā, kuru saņēma arī LSDSP Sieviešu Apvienība, bija rakstīts, ka kopā ar diskusijas dalībniekiem – politiķiem, ekspertiem un žurnālistiem analizēsim dzimuma līdztiesības aspektus Latvijā. No vairākām  diskusijas laikā  paustām savdabīgām atziņām manu uzmanību saistīja sociālantropoloģes Aivitas Putniņas ierosinājums kritiski palūkoties uz mūsu Brīvības piemineklī atveidotajiem tēliem, piemēram, kā parādās sievietes un vīrieša vieta un uzdevums. Pēc diskusijas uzrunāju A.Putniņu, aicinot komentēt  savu izteikumu, bet pēc mūsu sarunas man nekļuva skaidrāks vārda ”kritiski” lietojums, toties radās virkne neatbildētu jautājumu, t.i., vispirms, ko tad īsti mēs kritizēsim – K.Zāles ieceri – tēlu grupu Brīvības piemineklī virs uzraksta” Tēvzemei un brīvībai”, vai sievietes uzdevumu, lomu, vietu sabiedrības dzīvē kā tādu un latviešu kultūrvēsturē vispār. Jā, karu un posta gados sieva, māte, meta uzņēmās vīru un brāļu darbus, pierādot savu izturību, sīkstumu un izlēmību. Par to vēstī  gan mūsu folklora, gan vēsture, bet nez vai to vajadzētu padarīt par normu, ka sieviete ņem zobenu rokās un dodas cīņā…. Sieviete – māte ir dzīvības devēja. Vīrs – tēvs ir arī karavīrs – savas Tēvzemes aizstāvis tautai traģiskos brīžos. Ikviens pastāv vienojoties savā spēkā un mīlestībā. 

 

Tādēļ – vai reizēm mēs neaizejam par tālu savās vēlmēs revidēt, kritizēt, likt akcentus un tml. Visa pieminētā sakarā atcerējos kādu agrāk lasītu atzinumu: ”Jo vairāk cilvēki revidē gadsimtos nostiprinājušās tradīcijas, jo primitīvākas kļūst viņu jūtas….”.  Patiešām žēl, ka iecerētā diskusija noslēdzās ar skumju noti, kā to atzina arī pati vadītāja.


LSDSP Sieviešu Apvienība iestājas par taisnīgumu un, darbojoties laicīgumā, atbalsta un izkopj mūžīgās vērtības. Atbilstoši savam aicinājumam un savām iespējām ar mīlestību darbojas kopējam labumam.Citi šī autora blogi


Komentāri
Dzintars 2017-01-10, 23:39:54
Vai tiešām LSDSP aiziet pa skuju taku? Pēc kongresa pagājis jau ievērojams laiks, šajā laikā var nodibināt jaunu partiju, bet LSDSP mājas lapā un Feisbukā tā arī neviena jauna rindiņa nav parādījusies.
Daugavietis 2013-02-17, 23:30:04
LSDSP kā Latvijas politiskai partijai ir jāatbalsta Latvijai svarīgas vērtības, Latvijas kultūru, jāveido patriotisms, jārunā par pieminekļiem kā Latvijas kultūras daļu. Simbolu analīze nav politiskas partijas uzdevums. Politikā simboli ir jāizmanto, pirms tam gan no zinātniekiem uzzinot simbolu jēgu un izmantošanas iespējas.
pron 2012-02-11, 16:31:06
Ю.М.Герасимов к ГД РФ. "Гражданам желающим голосовать открыто, необходимо дать такую возможность на всех избирательных участках именными записями." Юрий Михайлович Герасимов к ГД РФ.22.12.2011г. http://depositfiles.com/files/g2ph3m1at
Edvīns 2011-12-14, 09:03:08
LSDSP pirms gadsimta aktīvi cīnijās par varu, aicināja, nosodīja, izdeva savu avīzi ar aktuāliem rakstiem! Kapēc tagad tas nenotiek?!
U.M. 2011-06-07, 17:42:05
Hei, sociāldemokrāti, mostieties! Kā ar vēlēšanām? Iepriekšējo reizi nobalsoju par jums!
Edvīns 2011-05-30, 14:20:20
Uūū! LSDSP mostieties!!! Kāda ir jūsu attdieksme pret referendumiem par latviešu valodas mācīšanu skolās, par pabalstiem ģimenēm? Nevienas publikācijas par politiskajām aktivitātēm Latvijā!!! Vai ziniet ka prezidents Saeimu atlaida! Aūū! LSDSP vadība guļ kā princese stikla kalnā!! :((
Juris 2011-04-17, 12:52:16
Pret simboliem jāizturas saudzīgi, līdzīgi kā pret mākslas darbiem. Nevajag skaldīt un analizēt, jāskatās uz tēlu, kopainu, jādomā par saistībām ar mums, ar apkārtni, ar mūsu darbiem. Zinātniska izpēte ir vajadzīga savā vietā, tā nav jājauc ar politiku.
Uldis Vanags 2011-04-10, 12:40:32
Nu jā, tagad mēs sāksim visu analizēt. Aivitai ir taisnība kā profesionālai antropoloģei. Vienīgā nelaime, ka piemineklis ir nonācis jau vēsturisko sarakstā, un atspoguļo vien tā autora un idejas apstiprinātāju pasaules uztveri. Tam ir sausi vēsturiska un zinātniska nozīme, ko ārpus akadēmiskām aprindām nav īpašas jēgas apspriest. Bet par visu pārējo - mūsos patlaban ir vēl pārāk daudz patriotisma, un pārāk maz veselā saprāta.
realiste 2011-03-20, 10:46:12
"'Mans mērķis mūžīgs, brīvība un pienākums jāsavieno, indivīds un vispārība" (Rainis) Papildinot dižgaru, to attiecinot arī uz sieviešu un vīriešu lomām. Arī Kārļa Zāles mērķis iemūžināts Brīvības piemineklī. Klasisko vērtību pārvērtēšana noved pie dekadences domāšanā, kas visvairāk piemīt jaunajai paaudzei!
Atbalstītajam. 2011-03-19, 05:15:44
Autore izsaka savas domas un Jūsu komentārs ir nekorekts.Jautājums Jums vai mūsu partijā tiek ievērots dzimumu vienlīdzības princips.Piemēram LSDSP valdē ir piecas sievietes no divdesmit valdes locekļiem.Vairāk kā puse partijā ir sievietes.Izņēmums ir LSDSP birojs,ku r visi ir trīs darbinieki ir sievietas.
Modris Skujiņš 2011-03-18, 14:10:56
Brīvi sveiki cienītie! Es esmu saskāries savā apkārtnē ar īpatnēju audzināšanu. Tad kad pienāk jaunietim vecums apgūt mākslu rīkoties ar ieročiem tieši mātes aktīvi pretojas savu dēlu iesaistīšanā karaklausības dienestā. Pēc manas saprašanas patriotismu nevar ieaudzināt pēc pavēles liekot puķītes pie "pareizajiem pieminekļiem". Un skumji izskatās tie "varoņi" kas karo ar pieminekļiem. Pateicos par uzmanību! Veiksmi!
Lasītāja 2011-03-18, 12:21:39
Sociālantropoloģe A.Putniņa mēdz "izcelties" ar tamlīdzīgiem apgalvojumiem.
Atbalstītājs 2011-03-18, 12:17:30
Jā, patiesi, kā tikai mūsu Brīvības piemineklis nav "dēvēts. Gan par konjaka dāmu - vācu okupācijas laikā, gan padomju gados - par māti Krieviju, kura savās rokās tur trīs padomju republikas Latviju, Lietuvu un Igauniju. Izrādās - tagad mēs paši esam nolēmuši kritizēt.... Ko lai saka - bēdīgi......
[1]

Pievieno savu komentāru

Vārds:
Komentārs:
Kods: Kods:343
 
 Dienas komentārs   
Nerevidēsim gadsimtu vecās tradīcijas
Daugavietis
LSDSP kā Latvijas politiskai partijai ir jāatbalsta Latvijai svarīgas vērtības, Latvijas kultūru, jāveido patriotisms, jārunā par pieminekļiem kā Latvijas kultūras daļu. Simbolu analīze nav politiskas...


 Jaunākais komentārs forumā   
Ekonomiskā krīze
James Cole
Pieteikties qiuck un Convienent aizdevumu atmaksāties rēķinus drošu un nedrošs aizdevumu ** Vai jūs finansiāli izspiež? ** Vai tu meklē līdzekļus, lai nomaksātu kredītus un parādus? ** Vai tu meklē ...


Izsaki savu viedokli
 Galerija   
 
   
 
Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija
Adrese: Rīga, Aldaru iela 8, LV-1050 Tālrunis 67356585